هوش اقتصادی

کسب ثروت به عنوان ستون فقرات انسان، نقش مهمی در احساس شادی و موفقیت آدمی دارد. از طرفی چگونه ثروتمند شدن و ثروتمند باقی ماندن و چگونه از ثروت لذت بردن، ارتباط سنگین و تنومندی با روانشناسی و بخصوص روانشناسی بالینی دارد. مثلا در ارتباط با وسواس فکری، شاید سطوح پایین تر از اختلال آن به مرور معامله ای که به تازگی انجام داده‌ایم و کنکاش دوپاره‌ی برگه‌ی قرارداد بینجامد و نکته‌ی جامانده ای را کشف کنیم که هنوز فرصت اصلاح آن هست.

در مقابل همین وسواس ممکن است باعث شود هنگام خرید مهمی یا پس از آن، بقدری سرگرم پرسیدن مکرر قیمت‌ها شویم که آرامش از زندگی‌مان رخت بربندد و اضطرابی وحشتناک ما را زمین گیر کند.

بحث ثروت از جهان‌بینی ما آغاز می شود. این که در زندگی به کدامین سو در حرکتیم، اینکه چه خرافاتی را به چه شکلی در مورد ثروت در پس زمینه‌ی مغز ما مخفی کرده‌اند، و این که در مورد کسب ثروت نقش ما و میزان تاثیرگذاری ما چگونه است و در پایان، بحث ثروت به بیان و بررسی روش‌های کسب ثروت می‌رسد. 

من، محمدعلی داوری با کمکِ داستان و با زبانی ساده سعی کرده‌ام اندیشه‌ام که حاصل تجربیات و مطالعاتم است را به طور مفصل در فصل هوش اقتصادی که سومین فصل  از کتاب داستانهای روانشناس  شرح دهم. این فصل که شامل بیش از50 داستان کوتاه است، به مسائل مختلفی از جمله موارد زیر می پردازد:

جهان‌بینی و ثروت / قدرتِ روانیِ ما و ثروت / چگونه ثروتمند شویم / لذت بردن از ثروت

با این وجود، بحث هوش اقتصادی چیزی نیست که به فصلی از یک کتاب ختم شود. بخصوص که مانند سایر حیطه‌های زندگی بشر، خرافه‌ها و شیادهای زیادی در این زمینه نیز وجود دارند.

آنچه در ادامه بیان خواهم کرد، پاسخی علمی و قدرتمند به این خرافه‌هاست. درک این مفاهیم در کنار مطالعه‌ی کتاب داستانهای روان شناس (180 داستان کوتاه برای زندگی دلنشین تر)، از ما فردی قوی‌تر خواهد ساخت.

برای این که نظر خود را در مورد مطالب این سایت بیان کنید، در بخش دیدگاهها  کامنت بگذارید و من در اسرع وقت، پاسخ خواهم داد.

 

چاه ، نردبان یا آسانسور؟!

 

1- نوسان گیری در بازارهای مالی (بورس ، فارکس، بیت کوین، طلا و..)

نوسان گیری چیزی است که فقط برای نوسان ساز ممکن است. برای آگاهی از چرایی این صحبت و اینکه اصلا نوسان چیست و چرا نباید هرگز سمت نوسان گیری بروید، اینجا کلیک کنید.

 

 

 

 

 

 RavaMo.ir RavaMo.ir

 

بازگشت به صفحه‌ی اصلی